Кольоровий лютий. Тиждень перший – гарбузовий

Почався найсумніший, на думку багатьох, місяць року – лютий. Свята закінчилися, а до календарної весни ще цілий місяць (а до справжньої, в кращому випадку, два). За вікном то періщить дощ, то падає сніг. Під ногами ожеледь і навколо так похмуро. Єдине чого хочеться – не висувати носа з дому. Інтернет починають заповнювати статті на кшталт: 10 способів, як покращити настрій або Як дочекатися весни і не зійти з розуму.
Набазарі пропонує свій варіант, звичайно ж гастрономічний. Ми оголошуємо кольоровий лютий. Щоб в очікуванні весни на вашому столі було яскраво, пропонуємо розфарбувати ваші щоденні страви в три сонячні кольори. Перший колір – помаранчевий.

Тиждень перший – гарбузовий. Гарбуз – яскравий, дешевий, смачний та мега корисний. Сьогодні розповімо вам про сам гарбуз, а напротязі тижня публікуватимемо улюблені рецепти з гарбуза на різний смак.
Цікаві факти про гарбуз
  1. Батьківщина гарбуза – Мексика.
  2. Гарбуз це насправді ягода.
  3. Гарбуз дуже низькокалорійний. У 100 грам продукту міститься всього 25 калорій.
  4. Найтяжчий гарбуз важить 1190.49 кг і був вирощений Mathias Willemijns (Бельгія), що було засвідчено Федерацією Великих гарбузів (Great Pumpkin Commonwealth (GPC) в Німеччині  9 жовтня 2016 року.
  5. Гарбуз містить велику кількість бета-каротину, вітаміну С та вітаміну Е. Миска гарбузової зупи містить більше вітаміну А, ніж рекомендована денна норма для дорослої людини, що робить гарбуз справжнім рятівником для очей.
  6. Гарбузове насіння та олія цінні за високий вміст вітаміну Е та жирних кислот.
  7. Також гарбуз містить білки, клітковину, магній, залізо, калій і кальцій. ЇЇ пектини виводять холестерин з організму.
  8. Гарбуз – продукт покращувач настрою. І не лише за свій яскравий колір. Він містить триптофан, що бере участь у виробленні “гормону радості” серетоніну. А що ще потрібно у похмуру погоду: смачно поїсти і посміхнутися.
Як купувати і зберігати?
Шкірка має бути блискуча, без плям і тверда на дотик. Ніколи не купуйте зів’ялих чи пошкоджених. Гарбузи повинні бути тяжкі відносно своєї величини. Не потрібно купувати цілого великого гарбуза (хіба для декорації), адже зазвичай, його м’якоть гірша, ніж в менших представниках. Цілий гарбуз зберігається дуже довго, але, якщо вже його розрізали. то потрібно загорнути його в харчову плівку і тримати в холодильнику не довше трьох днів.
Як готувати?
Гарбуз чистять від шкірки, вибирають насіння та волокнисту оболонку навколо них. Найзручніше зробити це ложкою. М’якоть ріжуть на шматочки. Якщо гарбуз дуже великий, то перед тим як чистити, поділіть його на менші шматки для зручності. Далі можна готувати різні страви. Можна кілька хвилин потримати в киплячій воді, а потім тушити на маслі до м’якості. Можна приготувати крем-суп чи пюре. Можна запекти з олією і травами чи під бешамелем. Потертого сирого гарбуза можна додати до каші чи різотто. Також гарбуз використовується і як десерт, як запечений з сухофруктами та горіхами, так і для начинки до тістечок чи тортів. З гарбуза виходять надзвичайні джеми та варення.
Гарбуз дуже гнучкий інгридієнт. Залежно від виду, гарбуз може смакувати нейтрально, може мати фруктовий, солодкий чи навіть горіховий присмак.
Цікавий спосіб
 
Квіти гарбуза. Готувати їх потрібно одразу, бо вони швидко в’януть. В квітках можуть бути маленькі хробачки, тому їх потрібно вимити під стічною водою і висушити паперовим рушником. Залишають максимум 2,5 см стебла. Квітки гарбуза занурюють у рідке тісто (кляр) і смажать у фритюрі. Іноді в середину кладуть начинку з сиру рікотта. Порізані квітки також додають до різотто, надаючи гарний колір і приємний запах.
У наступних статтях вас чекатимуть прості, але такі смачні і корисні рецепти, опробувані і облюблені нами на всі 100%. А ви любите гарбуз? Що готуєте? Діліться своїми способами. Думаю це буде цікаво усім.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *