10 найкорисніших локальних продуктів для ваших суглобів

carrot-nabazari

Сьогодні всесвітній день боротьби з артритом. Зараз артритом хворіє кожна сота людина. Але це лише офіційний діагноз та офіційна статистика. Якщо ви чуєте як у вас “хрумтять кісточки”, то вам теж варто придивитися до цих продуктів.

1.Соняшникова олія і олія грецького горіха. Є постачальниками незамінних жирних кислот. Мають високий вміст лінолевої та олеїнової ненасичених жирних кислот. Соняшникова олія має здатність понижувати рівень холестирину, а олія грецького горіха має в 10 разів більше омега-3, ніж популярна оливкова олія. Також олія багата на вітамін D, який є профілактикою рахіту у дітей і остеопорозу у дорослих. Адже без цього вітаміну кальцій просто не засвоюється.

Варто пам’ятати. Найбільше користі в оліях холодного віджиму, але і використовувати їх варто “холодними”. При нагріванні до високих температур, ці олії виділяють канцерогени. В цього виду олії допускається осад (корисні фосфоліпіди).

Як обирати. 2 основні умови: термін зберігання має бути коротким (до 6місяців найкраще), а упакування – темне скло. Зберігайте олію подалі від сонячних променів.

oil-nabazari

2. Мигдаль. Так, мигдаль росте в Україні, тому посмію вважати його локальним. Адже мигдаль – один з основних продуктів, що підтримують здоров’я суглобів. Він захищає зовнішні оболонки клітин суглобів, особливо запалених і травмованих, які дуже вразливі для пошкодження вільними радикалами. Останні – це нестабільні молекули кисню, які ушкоджують клітини і порушують нормальні процеси в організмі. Також мигдаль містить необхідні антиоксиданти і є одним з найкращих джерел вітаміну Е. Таким чином мигдаль забезпечує рухливість суглобів. Для того, щоб мигдаль помітно впливав на суглоби, необхідно вживати по 50 грамів 2-3 рази в тиждень.

3. Молочні продукти з невеликим вмістом жирів (не плутати з обезжиреними!) такі як молоко, домашній йогурт та сир повні кальцію і вітаміну D, котрі просто створені для зміцнення кісток. Вітамін D є незамінним для засвоєння кальцію.

Аналог. Якщо ви не дружите з молочною продукцією, то варто звернутися до рослинних “носіїв” кальцію та продуктів багатих на вітамін D, таких як шпинат, мангольд, лобода чи петрушка.

4. Броколі багата на вітаміни К і С, а також містить сполуку, відому як сульфорафан, яка здатна допомогти уникнути або сповільнити прогресію остеоартриту. В броколі також великий вміст кальцію, знаного “будівника” кісток.

broccoli_nabazari

5. Бобові “напаковані” клітковиною, нутрієнтом, який допомагає понижати С-рективний білок (CRP – білок плазми крові, концентрація якого підвищується при запаленні). Також боби – чудове і недороге джерело білка, який дуже важливий для здоров’я м’язів. Деякі бобові багаті на фолієву кислоту, магій, залізо, цинк та калій, усі відомі своїми перевагами для серцевої та імунної системи. Надавайте перевагу червоній квасолі та квасолі Пінто.

6. Часник, цибуля та порей. Дослідження показали, що люди, які регулярно вживають їжу з родуЦибулевих, показують менші признаки раннього остеоартриту. Цибулеві також містять сполуку, таку як діалізовий дісульфін (diallyl disulphine), який може зменшити кількість ферментів, що завдають шкоди хрящам. Також всі цибулеві містять антиоксидант кварцетин. Зараз активно досліджується його здатність полегшувати запальні процеси при таких захворюваннях, як ревматоїдний артрит.

7. Батат, морква, червоний перець та гарбуз. Ці яскраво помаранчеві та червоні овочі отримали свій колір завдяки картеноїдам таким як бета-криптоксантин. Рослинні пігменти також постачають їх антиоксидантами. Деякі дослідження припускають, що часте споживання їжі багатої на бета-криптоксантин, може зменшити ризик розвитку ревматоїдного артриту та інших запальних процесів.

8. Перці. Незалежно від кольору і гостроти, перці багаті на вітамін С, що захищає кістку, і може захищати клітини в суглобі. Вживання менше рекомендованої добової норми (75 грам для жінок і 90 грам для чоловіків) може підвищити ризик остеоартрозу колін. Усього лише половинка болгарського перцю – денна норма для вашого організму.

peppers-nabazari

9. Червоні яблука. Як і цибулеві, багаті антиоксидантом кварцетином, який виробляє колаген. Він в свою чергу покращить рухливість і функції запалених суглобів. Також колаген грає роль «амортизатора» у суглобах, дозволяючи їм витримувати удари і тиск. Кварцетин міститься в шкірці яблук, тому краще вживати фрукти неочищеними. При чому від насиченості кольору залежить кількість цього елементу в яблуці. Щоб уникнути артриту і запалення суглобів, їжте по 1-2 червоних яблука в день.

10. Насіння льону є одним з найбагатших рослинних джерел протизапальних омега-3 жирних кислот. Дослідження показують, що насіння льону може допомогти знизити рівень поганого холестерину (ви ж знаєте, що є й хороший?) та знизити ускладнення при діабеті та ризику серцевих захворювань.

Важливо знати. Найкраще та найлегше насіння льону засвоюється організмом в перемеленому вигляді. Тому подрібніть цілі зерна або одразу купуйте мелену версію.

flax-seed-nabazari

БОНУС. Якщо і існує чарівний еліксир, то це ВОДА. Зволоження є життєво необхідним для виведення токсинів, що допомагає у боротьбі з запаленням суглобів. Правильна вода та її кількість допомагає змастити суглоби та запобігає нападам подагри. Вода перед прийомом їжі допоможе зменшити порцію, що сприяє зменшенню ваги. Це корисно людям з надлишковою вагою, атже зменшується тиск на суглоби.

Важливо знати. Фахівці не рекомендують витрачати зайві гроші на збагачені води. Кількість доданих нутрієнтів, електролітів та антиоксидантів, як правило, незначна. 

Висновки. Це не медична стаття. Усі діагнози і лікування вам має встановлювати лікар. Однак стаття базується на справжніх дослідженнях та медичних джерелах. Метою цієї статті було показати, що серед локальних та звичних продуктів є справжні, як модно сьогодні казати, суперфуди, які, як мінімум, не зашкодять.

Будьте здорові і нехай в вашу сторону не звучать привітання в честь цього дня!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *