Кольоровий лютий. Тиждень третій – зелений

Ну що, проведемо зиму зеленинкою? Зелені взимку дуже бракує. І травички, і зелених дерев та кущів і зеленого на столі. Пропонуємо декілька варіантів – як озеленити свої страви до початку нового городнього сезону.
Варіант 1 – підвіконний
У всіх, чи майже у всіх нас є підвіконник і світло. Ну хоч трохи світла. Найпростійший спосіб розфарбувати свої страви в зелений – виростити зелень на підвіконнику. При гарному освітленні і вмілих руках на підвіконнику росте усе. Але якщо ви такі ж ліниві чи заклопотані як я, а світла у вашу квартиру потрапляє 20 хвилин на день, у вас теж є варіанти.
Сама дружня зелень – цибуля на перо. Тут усе елементарно: берете декілька цибулин (звичайних жовтих) і надрізаєте їх зверху, щоб полегшити рух зелені на волю. Далі у вас є два шляхи. Перший: берете невисокий контейнер, мисочку, чи будь яку зручну ємність і наливаєте туди трохи води. Розміщуєте цибулинки і чекаєте, поки вони пустять коріння, а зверху проб’ється зелень. От і все. Стається це дуже швидко. У цього способу є два “але”. По-перше, воду потрібно регулярно підливати, а по-друге – слідкувати за рівнем води, щоб цибулина не згнила.

Шлях другий – посадити цибулини у грунт. Берете контейнер чи вазонок і засипаєте землею. Туди впритул висаджуєте цибулини (тільки глибоко не запихайте) і все. Ну і залийте перший раз так рясненько. Залишилось тільки поливати, як і всі інші квіти у квартирі (якщо вони у вас є). Тут важливо звернути увагу на ємність. На її дні мають бути дірочки, для відведення зайвої вологи. Якщо ж таких немає, не біда. Усе що вам потрібно, це на дно контейнера насипати дренаж (керамзит чи просто дрібні камінці), а тоді вже грунт.
Можна висаджувати в контейнери чи горщики й іншу зелень, але тут вже прийдеться побавитися. Насіння потрібно проростити, потім розсадити, потім підживлювати і ще купа садівничих маніпуляцій, які не кожному під силу. На власному досвіді, самими невибагливими виявилися розмарин, м’ята та кресс-салат. Тож, якщо вже зібралися духом, то в мережі є багато інформації для “підвіконних” городників. Усе, що я можу побажати – це вдалого врожаю! Також можете придбати вже готові варіанти у горщиках, але про це нижче.
Варіант 2 – магазинний
Ну це я просто для проформи. Йдете в магазин і купуєте зелень в одному з наступних виглядів. Зрізана зелень пучками – дешево (ну залежно від виду зелені), але є й мінус її треба одразу спожити, бо вона почне в’янути. Все як в сезон, от тільки аромату тут дуже не чекайте. Якщо це зелень місцевих теплиць, то може трошки і попахне, а от те що виросло методом гідропоніки аромат має слабкий, але все ж зелень.
Ще варіант – зелень у горщику. Тут теж є з чого вибрати. Можна придбати зелень висаджену у горщики, яку можна зрізати і вона знову виростатиме. Зазвичай так взимку продають м’яту та розмарин. Одне правило – не зрізати багато гілочок за раз, тоді густі кущики зелені тішитимуть вас регулярно. Ще можна купити зелень в торфі. Вона довше тримається свіжою, але навряд ви зможете її постійно відрощувати, як попередній варіант. Така зелень майже завжди вирощена методом гідропоніки. Якщо при вирощуванні використовувалося штучне освітлення – вона не буде дуже ароматною.
Варіант 3 – заготівля
Цей варіант не такий яскравий, але самий ароматний. Він однозначно додасть у ваші страви яскравих смакових барв. Ідеально, звичайно, самостійно висушити сезонні трави. Тут два правила – не розкладайте на сонці і добре просушіть після того, як вимиєте трави від піску та землі. У першому випадку, травичка просто згорить, а у другому – згниє. Але про це все ж поговоримо влітку, а зараз можна купити дуже ароматні спеції. Головне купуйте у виробників, які самі вирощують та висушують трави, або у тих крамницях, де можете бути впевнені, що зелень виростили органічним способом.
Вибір за вами, але пам’ятайте, який варіант не обрали б ви – це буде все ж корисніше та більш радісно ніж без зелені.
Будьте свідомими і їжте правильну їжу.
А ви їсте зелень взимку чи може самі вирощуєте?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *